Norman Davies, znany współczesny historyk, autor licznych książek o historii Polski, nazwał okres od 1 września 1939 roku, do 9 maja 1945 w historii Polski GOLGOTĄ. Polska zdradzona, krwawiąca i opuszczona.
W tym roku obchodzimy 80 rocznicę II wojny światowej, o tej wojnie trzeba wiedzieć i pamiętać! Warto więc przypominać te wydarzenia. Dla młodego pokolenia II wojna światowa jest wydarzeniem historycznym, ważnym, lecz znanym jedynie z opowieści.
GOLGOTA POLSKA - ZACZĘŁO SIĘ 1 WRZEŚNIA 1939 ROKU W POLSCE to projekt edukacyjne realizowany wspólnie z Ambasadą Polską w Dublinie. Celem jego jedt przybliżenie naszym uczniom faktów historycznych oraz uświadomieniu im jakim złem była wojna oraz pokazaniu, jak bohatersko Polacy walczyli o swoją ojczyznę.
Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pasjonatem historii Panem Mateuszem, który w swoich ciekawych opowieściach przybliżał ten etap naszej historii. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć prawdziwe munduty, hełmy a nawet broń z okresu II wojny światowej. Pan Mateusz przygotował również atrakcję w postaci strzelania do celu. Wiemy już, że to nie jest takie proste. Dziękujemy Panu Mateuszowi, że zechciał podzielić się z nami swoją imponującą wiedzą.

No photo description available.