„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie"
Szkolne jasełka to wyjątkowe i najważniejsze święto dla społeczności całej naszej szkoły.
W ten sposób przygotowujemy się do nadchodzących świąt. Każdego roku właśnie ten dzień jest szczególnie wyjątkowy.
Swoją niezwykłością wzbudzają wiele wzruszających przeżyć w naszych sercach, przybliżają tajemnicę Bożego Narodzenia, napełniają nas pokojem, miłością i dobrocią serca.
Jasełka przygotowane wspólnie z uczniami kolejny raz zgłębiły tajemnicę betlejemskiej nocy, pozwoliły na nowo doświadczyć wielu pozytywnych przeżyć związanych z narodzeniem Pana Jezusa.
Przygotowanie tej niezwykłej uroczystości jest dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, pomimo to trud ten podejmują bardzo chętnie, z wielkim zaangażowaniem przygotowują się, poświęcając temu wiele czasu i cierpliwości.
Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, pastorałki, tańce oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.Mikolaj